Seurat

Seuratiedot

 


1203 Iisalmen Visa (IisVi)                                                                   http://iisalmenvisa.com/
Lassi Väänänen
p. 0500 730 531  tai  s-posti: lassiva@gmail.com


1245 Ilomantsin Urheilijat (ILU)                                                         http://www.ilusuunnistus.net/
Jouni Volotinen, Korpilammintie 6, 82815 Marjovaara
p. 050-585 0154 tai s-posti: jouni.volotinen@nic.fi

1368 Joen Suunta (JoS)                                                                    http://www.joensuunta.net/
Marko Pajarinen
p. 050-385 4450  s-posti: toimisto @joensuunta.net


1397 Juuan Jänne (JuuanJä)                                                            http://juuanjanne.sporttisaitti.com/
Kaija Jaatinen
p. 040-561 8032 s-posti: kaija2.jaatinen@gmail.com

2299 Kalevan Rasti (KR)                                                                    http://wp.kalevanrasti.fi/
Hannu Airila, 
p 050 321 9714  tai s-posti hannu.airila @gmail.con tai hannu.airila@kalevanrasti.fi

1892 Keiteleen Nuju (KeitNu)
Ei suunnistustoimintaa tällä hetkellä

1902 Keski-Karjalan Rasti (KeKaRa)                                                 http://keskikarjalanrasti.blogspot.fi/
Aki Hukka, Muljulantie 5 B, 82380 Tohmajärvi
p. 050-590 6068 tai s-posti: aki.hukka@kolumbus.fi

2163 Kontiolahden Urheilijat (KontU)                                                 http://www.biathlon-kontiolahti.fi/fi/
Seppo Turpeinen, Puhakantie 18 A 2, 81100 Kontiolahti
p. 050-523 4276 tai s-posti: seppo.turpeinen@hotmail.fi

2370 Kuopion Poliisi-Urheilijat ( KuoPU)

Ei suunnistustoimintaa

2419 Kuopion Suunnistajat (KuoSu)                                                   
Timo Suhonen, Härkätie 9, 70780 Kuopio
p. 050-403 5700 tai s-posti: timo.il.suhonen@gmail.com
p. 0400 552 675


2590 Lapinlahden Veto (LapinlVe)
Ei suunnistustoimintaa

2765 Lieksan Rasti (LieRa)                                                               
Mika Viertola, Harjutie 16, 81700 Lieksa
p. 0400-578 458 tai s-posti mika.viertola@gmail.com

2804 Liperin Taimi (LipTa)                                                             http://liperintaimi.sporttisaitti.com/suunnistus-ry/
Risto Karjalainen, Tohtorintie 18, 83100 Liperi
p. 050-517 7491 tai s-posti: risto.karjalainen@edu.liperi.fi

3272 Nilsiän Nujakka (NilsNu)                                                         https://nilsiannujakka.com

Marja Räsänen
p. 044-534 0869 tai s-posti: marjarsnn69@gmail.com

3337 Nurmeksen Sepot (NurmSe)                                                  www.nurmeksensepot.fi
Anna-Liisa Väyrynen, Puiroonkouluntie 5, 75500 Nurmes
p. 044-346 2990 tai s-posti. anna.liisa.vayrynen@outlook.com

3421 Outokummun Partio (OkuP)                                                     http://www.outokummunpartio.fi/
Ei suunnistustoimintaa tällä hetkellä
 

3748 Pielaveden Sampo (PieSa)
Ei suunnistustoimintaa tällä hetkellä

4064 Rasti-Pielinen (RasPi)  Toiminta on loppunut

                                                             

4666 Savon Suunta (SaSu)                                                               
Jukka Iivanainen
p. 040-963 9575 s-posti: jukka.iivanainen@mhy.fi

5076 Säyneisen Salpa (SäynSa)                                                        http://saynsa.fi/suunnist/
Kimmo Kettunen, Siikajärventie 178, 73770 Säyneinen
p. 044-286 9037 tai s-posti: kimmo.kettunen@pp.inet.fi

4718 Selkien Sisu (SelSi)                                                                   
Matti Ikonen, Jukajoentie 5 A, 81235 Lehtoi
p. 0400-887 965 tai s-posti: matti.ikonen@selkie.fi

4747 Siilin Rasti (SiiRa)                                                                       http://siilinrasti.sporttisaitti.com/      
Antti Saari
p.  tai s-posti: antti.i.saari@uef.fi

1436 SK Savo
Ei toimintaa tällä hetkellä

4857 Sonkajärven Pahka (SonPa)                                                       http://sonkajarvenpahka.sporttisaitti.com/
Tuula Rissanen, Ruokoniementie 70, 74150 Iisalmi
p. 050-302 0519 tai s-posti: rissanen.tuula@gmail.com

5005 Suonenjoen Vasama (SuoVa)
Sami Lyytinen, Tiedonkaari 4 A 1, 77600 Suonenjoki
p. 0400-575 494 tai s-posti: sami.j.lyytinen@gmail.com

5377 Tuupovaaran Sepot (TuuSe)                    http://poluilla.paimenpoika.fi/mod/resource/view.php?id=112
Marja Nevalainen, Onnelantie 21, 82730 Tuupovaara
p. 050-300 3987 tai s-posti: marja.nevalainen@ouneva.fi

5623 Varpaisjärven Vire (VarpVi)                                                        
Ei suunnistustoimintaa

 

Kiuruveden Urheilijat

Kari Saastamoinen

p.0400 373 080 kari.saastamoinen@ylasavonrasti.net



5966 Ylä-Savon Rasti (YSR)

Suunnistustoiminta siirtynyt Kiuruvedellä Kiuruveden Urheilijoille. Tiedot yllä.